Питання Чи можу я використовувати docker для встановлення ubuntu на Mac?


Я використовую Mac, але я хочу навчитися та використовувати Ubuntu для розробки, і мені не хвилює графічний інтерфейс. Я часто використовував Vagrant і ssh для машини, але він витрачає більшу частину ресурсів мого комп'ютера. Чи можу я використовувати docker для тих самих цілей, одночасно маючи ізоляцію (коли я невдачу) VM?


12
2017-10-18 15:20


походження


Сервер Ubuntu, що працює в VM, буде мати 512 Мб оперативної пам'яті, 10 Гб вільного місця на диску і поряд з нульовим процесором під час простою (я використовую 14.04 LTS). Докер, ймовірно, лише зменшить використання диска. - sudo


Відповіді:


  • Спочатку встановіть Докер для Mac.
  • Потім в термінальному вікні запустити: docker run -it --name ubuntu ubuntu:xenial bash

Ви знаходитесь в терміналі з Ubuntu і можете робити що завгодно.

Примітка: Якщо ви використовуєте Ubuntu версію bionic (18.04) або нову (ubuntu:bionic або ubuntu:latest), ви   повинен запустити команду unminimize всередині контейнера так інструменти   для взаємодії людини встановити.

Щоб почати знову після перезавантаження:

docker start ubuntu
docker exec -it ubuntu bash

Якщо ви хочете зберегти свої зміни:

docker commit ubuntu
docker images

Дивіться зображення без імені та:

docker tag <imageid> myubuntu

Потім ви можете запустити ще один контейнер за допомогою нового зображення.

docker run -it --name myubuntu myubuntu bash

Або замінити перший

docker stop ubuntu
docker rm ubuntu
docker run -it --name ubuntu myubuntu bash

Сподіваюся, це допомагає


17
2017-10-18 15:55

Це один з небагатьох сценаріїв, якими я не буду користуватися Docker для :)

Базові зображення, як Ubuntu є сильно зведені версії повної ОС. Останнє зображення Ubuntu не має базових інструментів, таких як ping і curl - це навмисна стратегія від Canonical, щоб мінімізувати розмір зображення, а отже, і вектор атаки. Як правило, ви збираєте зображення, щоб запустити єдиний процес програми в контейнері, ви не зможете використовувати SSH та використовувати звичайні інструменти Dev, тому вони не потрібні. Це ускладнить вивчення Ubuntu, тому що багато основних речей там немає.

На Mac найефективнішим інструментом VM є Паралелі - йому вдається розподілити процесор без забивання акумулятора. VirtualBox теж добре, і для будь-якого з них можна встановити повну Сервер Ubuntu від диска ISO-5GB та 1 Гб оперативної пам'яті буде багато, якщо ви просто дивитесь навколо.

За допомогою будь-якого гіпервізора ви можете призупинити віртуальні машини, щоб вони перестали використовувати ресурси, а також перевіряти їх, щоб зберегти зображення, щоб ви могли відновити його пізніше.


9
2017-10-18 15:46Це, мабуть, краще рішення ... Використання щось безкоштовно, як VirtualBox для запуску Ubuntu, напевно, менш накладні, ніж запуск Docker (який потім використовує VM під капотом для запуску Ubuntu). - nwinkler


Так, ти можеш.

Спробуйте шукати концентратор докерів для контейнерів типу ubuntu за вашим вибором (версія та хто підтримує зображення)

Більшість з них дуже добре задокументовані на те, що було використано для його побудови, а також як запускати і доступ / викладати ресурси, якщо це потрібно.

Перевірте офіційний тут: https://hub.docker.com/_/ubuntu/


4
2017-10-18 15:22Хоча слід відзначити, що: як Vagrant, так і Docker-Machine (або Docker для Mac) запускають віртуальну машину (у більшості випадків VirtualBox), яка заблокує деякі ресурси хост-системи. Залежно від того, як ви масштабуєте цю віртуальну машину, ви побачите вплив на продуктивність вашої системи хосту. Якщо у вас є тільки 4 Гб оперативної пам'яті, і ви даєте 3 Гб на Vagrant або Docker-Machine, ви це помітите. Якщо у вас є 16 ГБ оперативної пам'яті на вашому комп'ютері, ви можете бути більш щедрими ... - nwinkler
І що відбувається, коли я "rm-rf /" в гості? :) - HorusCoding
@HorusCoding rm буде вести себе так, як ви звикли до віртуальної машини - Felipe Sabino
@nwinkler О, так що в моєму випадку не буде ніякої користі? - HorusCoding
Не знаю, я пропоную вам спробувати. Ви сказали, що ви не дбаєте про інтерфейс, так що запуск "безголовного" Ubuntu займе менше ресурсів, ніж один із повноцінним X-сервером. Не знаючи ваших технічних характеристик, важко сказати. - nwinkler